Pappidocs

Böhrnsen, Hermann (CDU/CSU)

GovernmentRoleMinistryState
Jan. 19, 1953 Minister Verkehr/Wirtschaft// Schleswig-Holstein
Oct. 11, 1954 Minister Verkehr/Wirtschaft// Schleswig-Holstein
Sept. 28, 1958 Minister Verkehr/Wirtschaft// Schleswig-Holstein
Sept. 23, 1962 Minister Verkehr/Wirtschaft// Schleswig-Holstein
Jan. 7, 1963 Minister Verkehr/Wirtschaft// Schleswig-Holstein

I want to make a comment!