Pappidocs

Stächele, Willi (CDU/CSU)

GovernmentRoleMinistryState
June 13, 2001 Minister Ernährung/ländliche Räume// Baden-Württemberg
April 21, 2005 Minister Europaangelegenheiten/Senatskanzlei, Staatskanzlei, Staatsministerium// Baden-Württemberg
June 14, 2006 Minister Europaangelegenheiten/Senatskanzlei, Staatskanzlei, Staatsministerium Baden-Württemberg
Feb. 10, 2010 Minister Finanzen/// Baden-Württemberg

I want to make a comment!